Bezfarebná UV ochrana dreva v exteriéri - OSMO UV Ochranný olej EXTRA

OSMO UV Ochranný olej 420 EXTRA

Prvá bezfarebná UV ochrana dreva v exteriéri - OSMO UV Ochranný olej EXTRA

Príchod jari vedie veľa majiteľov drevostavieb po zimnom období k obnove drevených prvkov. Mnohí, sa na základe dobrej skúsenosti susedov a známych, rozhodujú pustiť do podobného projektu a hľadajú vhodný náter s dlhodobou UV ochranou a zároveň taký, aby zachoval pôvodný odtieň dreva.

Ako na to?

Keďže drevo je organická látka, jeho bunky môžu, podobne ako bunky ľudskej kože pohlcovať vlhkosť a opäť ju odovzdávať – hovoríme, že drevo dýcha. Zároveň naňho pôsobia poveternostné vplyvy a UV žiarenie. Túto vlastnosť by mali rešpektovať aj nátery na ochranu dreva.

OSMO UV 420 EXTRA iba jeden náterAby táto schopnosť zostala zachovaná, OSMO vyvinulo nátery, ktoré sú perfektne prispôsobené vlastnostiam dreva so zvýšenou odolnosťou voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom aj pri bezfarebnom prevedení. OSMO nátery sú založené na prírodných olejoch a voskoch a kombinujú ich pozitívne vlastnosti. Olej preniká hlbšie do dreva a chráni ho zvnútra, vosk vytvára elastický, porézny povrch a chráni drevo zvonku. Drevo zostáva trvalo pekné, elastické a náter mu nebráni „dýchať".

Na našom trhu je dostupné veľké množstvo bezfarebných náterov do exteriéru. Avšak väčšina z nich poskytuje nízku prípadne takmer žiadnu ochranu voči UV žiareniu (sledujte informácie výrobcu). Spoločnosť OSMO, ako líder na trhu v oblasti náterov na drevo na báze prírodných olejov a voskov vyrába jedinečný OSMO UV ochranný olej EXTRA, na bezfarebnú ochranu dreva s UV ochranou, vybavený aktívnymi prísadami proti plesniam, riasam a hubám. Jeho kvality a vlastnosti sú overené množstvom aplikácií v rôznych podmienkach na celom svete. Prípadné oživenie náteru sa prevedie jednoduchým pretretím (žiadne prebrusovanie – žiadny jemný prach).

OSMO UV Ochranný olej EXTRA je ideálny na všetky povrchy zvislých drevených konštrukcií. Dvere, okná, okenné uzávery, garáže, obklady z dreva, fasádne obklady, ploty, prístrešky a záhradné domčeky. Môže byť použitý aj na povrchy z bambusového dreva.

OSMO UV 420 EXTRA iba jeden náterUPOZORNENIE

Olej zvýrazňuje prírodné sfarbenie dreva (tzv. trvale mokrý efekt). Príliš výdatné nanesenie produktu a nedostatočné vetranie, spôsobujú predĺženie doby schnutia a vznik typického olejového zápachu. Zvislé prvky namontované na vodorovnej drevenej konštrukcii by mali zvierať uhol aspoň 15°. Ostré hrany by mali byť zaoblené (rádius ˃ 2mm).
Ak proces „zašednutia" dreva už začal, máme pre Vás riešenie. Povrch najskôr očistite OSMO Odšeďovačom dreva – gél (č. 6609). Drevu navráti pôvodnú farbu a povrch potom ho môžete ošetriť OSMO UV Ochranným olejom EXTRA v 2 náteroch.

Dôležité

Pre dosiahnutie stupňa UV ochrany dreva 12 je potrebné aplikovať 2 vrstvy OSMO UV Ochranný olej EXTRA. V prípade 1 náteru na neošetrené drevo, dochádza k zníženiu životnosti náteru a ochrany dreva. Dobrým príkladom vyššie spomenutých situácii sú fotografie nášho zákazníka. Pri natieraní rekreačného objektu OSMO UV Ochranným olejom EXTRA kvôli nedostatku materiálu nenatrel celú plochu objektu. Poskytol nám tak pekný test čo spôsobuje UV žiarenie a poveternostné vplyvy na častiach, ktoré boli OSMO-m chránené v porovnaní s nechránenými časťami po 5 rokoch.

Stena objektu ošetrená OSMO UV 420 EXTRA po 5 rokoch od aplikácieViditeľný rozdiel natretých a nenatretých dosák po 5 rokoch od aplikácie OSMO UV 420 EXTRA Rozdiel v natretej a nenatretej stene OSMO UV 420 EXTRA

Ako pripraviť povrch dreva pred natieraním?

Povrch musí byť suchý (max. vlhkosť dreva 20 %). Odporúčame najprv vykonať impregačný náter OSMO Impregnáciou dreva WR 4001, ktorá pôsobí ako prevencia pred škodlivými organizmami, zabraňuje hnilobe dreva, modraniu dreva a napadnutiu drevokazným hmyzom. Umožňuje drevu dýchať, obmedzuje napúčanie a vysušovanie dreva.

Pri renovácii je potrebné staré pórovité nátery vyčistiť, v prípade potreby úplne odstrániť (netýka sa to náterov OSMO). Natierajte drevo, ktoré nie je vystavené mrazu (počas natierania). OSMO UV Ochranný olej EXTRA je pripravený ihneď na použite. Nerieďte a dobre premiešajte.

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info