OSMO - TVRDÝ VOSKOVÝ OLEJ PROTIŠMYKOVÝ

OSMO - TVRDÝ VOSKOVÝ OLEJ PROTIŠMYKOVÝ

OSMO - TVRDÝ VOSKOVÝ OLEJ PROTIŠMYKOVÝ / EXTRA je ideálny na ochranu drevených podláh a schodov, u ktorých je vyžadovaná zvýšená bezpečnosť proti pošmyknutiu.

43,90 € s DPH

Skladové číslo: 104 00 077

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: OSMO

Mám otázku

Charakteristika produktu

OSMO - TVRDÝ VOSKOVÝ OLEJ PROTIŠMYKOVÝ / EXTRA je špeciálny výrobok, ktorý dodá drevenej podlahe a schodom drsný povrch - ochrana proti pošmyknutiu. 

  • OSMO - TVRDÝ VOSKOVÝ OLEJ PROTIŠMYKOVÝ 3088 - protišmykový povrch podľa triedy R9. 
  • OSMO - TVRDÝ VOSKOVÝ OLEJ PROTIŠMYKOVÝ EXTRA 3089 - vyznačuje sa extrémne drsným povrchom podľa triedy R11.  

Osmo Tvrdý voskový olej Protišmykový / Extra je bezfarebná úprava povrchu podľa DIN 18356 pre všetky drevené podlahy vo vnútorných priestoroch, kde je potrebná vyššia odolnosť proti pošmyknutiu. Osmo Tvrdý voskový olej Protišmykový / Extra je vodoodpudivý a oderu odolný a vytvára na dotyk príjemný povrch. Jednoduchá aplikácia bez základovania a medzibrúsenia šetrí čas aj peniaze.

Je vyrobený na báze prírodných rastlinných olejov, nepraská, neolupuje sa. Odpudzuje vodu, nenáchylný k zašpineniu, odolný proti ošľapávaniu. Osmo Tvrdý voskový olej Protišmykový / Extra je odolný voči vínu, pivu, kolovým nápojom, káve, čaji, ovocnej šťave, mlieku a vode; podľa DIN 68861-1A.

Suchý povrch je bezpečný pre ľudí, zvieratá a rastliny podľa DIN 53 160. Náter je vhodný pre detské hračky EN 71.3.

Výpočet spotreby materiálu

 

Technické informácie

Spotreba: 1 l - 1x náter - cca 24 m2

Počet náterov:

  • drevo bez povrchovej úpravy 2 nátery
  • v prípade renovácie stačí jeden náter na očistený povrch – bez prebrúsenia
  • ODPORÚČANIE: skúšobný náter pred aplikáciou – vzorové vrecúško 5 ml
  • pozorne si prečítajte technický list produktu

 

TECHNICKÝ LIST  OSMO Tvrdý voskový olej protišmykový

 

Odtiene

OSMO - TVRDÝ VOSKOVÝ OLEJ PROTIŠMYKOVÝ 3088 OSMO - TVRDÝ VOSKOVÝ OLEJ PROTIŠMYKOVÝ 3089
3088 bezfarebný polomatný R9 3089 bezfarebný polomatný R11

 

Výrobca - Osmo Holz und Color GmbH & Co. KG

Firma vznikla v roku 1878 ako predajca dreva a stavebných materiálov. Zásadný bol rok 1964 - založenie divízie pre nátery na drevo. Filozofiu firmy nachádzame v motte - slovo "form" nesie význam vysokého technického štandardu produktov, zatiaľčo "farbe" znamená bezpečnosť a ekologickú nezávadnosť náterov na drevo.

OSMO kladie veľký dôraz na výskum a vývoj. Podstatná časť sortimentu je vyrábaná technologickým spracovaním prírodných surovín. Firma získala uznanie v podobe vysoko relevantných certifikátov - napr. EN 71.3 (vhodné pre detské hračky), DIN 53160 (odolné voči potu a slinám), DIN EN ISO 9001:2000 (kvalitný manažment riadenia výroby) a 14001 (ekologické manažérske systémy).

V Nemecku má firma viac ako 2 500 distribútorov - svedčí to o dopyte po kvalitných produktoch OSMO. 

osmocolor.sk

Obsahuje: butanonoxim. Môže vyvolať alergickú reakciu.
P vety: P102 Uchovávajte mimo dosahu detí., P262 Zabráňte kontaktu s očami, pokožkou alebo odevom., P271 Používajte iba na voľnom priestranstve alebo v dobre vetranom priestore., P501 Zneškodnite obsah/nádobu v súlade s miestnou/regionálnou/národnou legislatívou.

olej je hroze mäkký

Martin, 6.4.2021 12:48:25

Dobry den, naniesol som dve tenucke vrstvy oleja na vylesteny orechovy stôl, ale i po tyzdni je stále ten povrch strašne makký. Nechtom do neho dokážem spraviť škrabance. Extremne je to mäkké. Prečo? Nedá sa s tým niečo spraviť aby to bolo tvrdšie? Takto to nevydrží ani týždeň používania a bude to celé doškrabané. Ak toto je finalny stav, tak na nábytok je to nepoužítelné.

Re: olej je hroze mäkký

osmocolor.sk, 6.4.2021 19:16:39

Dobrý deň. Takúto skúsenosť nemáme, robili sme aj vlastné testy. Niekde musela nastať chyba. Predpokladáme v spôsobe aplikácie. Olej nesmie byť po aplikácii leštený a na vytvrdnutie potrebuje dostatočný prísun vzduchu (stačí bežné vetranie). Radi s Vami tento problém preberieme osobne a skúsime nájsť koreň problému a riešenie. Tvrdý voskový olej slúži veľmi dobre na mnohých vysoko frekventovaných podlahách, nielen na nábytku. Napíšte kontakt na seba buď cez facebookový messenger, ktorý sa objavuje vpravo dole na stránke, prípadne hore v menu je: "Kontakt" kde nájdete telefón na nášho špecialistu, ktorý Vám určite poradí.

OSMO TVO protišmyk

Peter, 13.1.2021 08:11:11

Dobrý deň, áno OSMO TVO protišmykový je možné aplikovať na drevené schodnice na OSMO TVO farebný.

Dobry den. Je mozne pouzit tento produkt...

Jano, 12.1.2021 20:57:50

Dobry den. Je mozne pouzit tento produkt (Osmo Tvrdy voskovy olej protismykovy) ako druhu vrstvu na Osmo tvrdy voskovy olej farebny? Pouzitie na drevne schodnice...

Re: Dobry den. Je mozne pouzit tento produkt...

osmocolor.sk, 6.4.2021 19:05:59

Dobrý deň, áno je to možné, na 1. vrstvu farebným tvrdým voskovým olejom sa vždy odporúča použiť ako 2. vrstvu bezfarebný Tvrdý voskový olej, takže to platí aj pre Protišmykovú verziu Tvrdého voskového oleja.

Nový komentár - píšte svoje skúsenosti, objednávky cez e-mail alebo chat!

* (Povinné)

Odporúčame dokúpiť

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info